کل بازدیدکنندگان : 40378 امروز : شنبه ، 13 خرداد 1402    ساعت :
دستورالعمل جمع آوری ادرار 24 ساعته

 

لطفاً پیش از نمونه گیری موارد زیر را مطالعه فرمایید.

  •   مشخصات ثبت شده برروی برچسب نمونه را کنترل نمائید تا صحیح باشد.
  •   روزی را جهت جمع آوری ادرار 24 ساعته انتخاب فرمائید که حتی الامکان در منزل یا جای ثابتی باشید و از فعالیت‌های فیزیکی شدید ( دویدن ، استرس ، محرومیت از غذا ، ورزش‌های سنگین و...) خودداری نمائید.
  •   نموه ادرار 24 ساعته برای تشخیص بسیاری از بیماری ها مخصوصاً بیماری های کلیوی مورد استفاده قرار می گیرد. نمونه باید دقیقا طی 24 ساعت جمع آوری گردد. به همین منظور گالن هایی از سوی آزمایشگاه در اختیار شما قرار می گیرد که برخی از آن هاحاوی مواد نگهدارنده مایع یا جامد است. نکته مهم این است که شما نباید تحت هبچ شرایطی این مواد را خالی کرده یا آنها را بو کنید.
  • برای جمع آوری ادرار 24 ساعته هیچگاه از ظروفی غیر از ظرف هایی که در آزمایشگاه در اختیار شما قرار می دهد استفاده نکنید.
  • روزی را که به عنوان روز جمع آوری ادرار 24 ساعته انتخاب می‌کنید از یک مبدا زمانی مثلاً 8 صبح شروع نمائید که ابتدا ادرار خود را کاملاً بیرون تخلیه کرده و از آن لحظه جمع آوری ادرار درون ظرف را شروع نمائید و تا 24 ساعت بعد ، یعنی 8 صبح روز بعد تمام ادرار را درون ظرفی که در اختیارتان قرار داده شده است خالی کنید ، لازم است ظرف ادرار 24 ساعته در زمان جمع آورید در محل تاریک و خنک نگهداری شود و در اسرع وقت به آزمایشگاه منتقل گردد.

 

  توجه 1: آخرین نوبت دفع ادرار باید راس همان ساعتی که جمع آوری ادرار شروع شده بود، انجام و در ظرف مخصوص جمع اوری نمونه ریخته شود.

توجه 2: در صورت امکان ادرار را مستقیماً داخل گالن نریزید و از ظرف های استریل ادرار جهت این کار استفاده نمایید.

 

   رعایت نکات فوق باعث افزایش صحت و دقت جواب آزمایش خواهدشد.

 

 

نام کاربری :
رمز ورود :

راهنمای دريافت جواب